Hakkimizda

Hakkimizda

HAKKIMIZDA


Kocaeli genelin de Kombi - Klima - Doğalgaz Sobası - Şohben - Arıza - Bakım - Montaj - Satış


Uzman ekibimiz tarafından aynı gün içerisin de hizmet vermekteyiz.


1 yıl parça garantili servis


İşçilik garantili servis


Kombiniz veya kombi sisteminizin bir kısmı düzgün çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa acil kombi tamir servisi için kocaeli Kombi Tamir Servisi ile hemen temasa geçin.


kocaeli,de en güvenilir kombi servisi, uzun yıllardan bu yana kombi arızalarında servis ihtiyacına hızlı, garantili ve yerinde çözüm hizmeti vermekteyiz. Kombi onarım taleplerine hızlı cevap vermemiz, işimizi gelişigüzel acele yaptığımız anlamına gelmez.


Hermatik, bacalı ve yoğuşmalı kombi tamiri, bakımı, arızası, onarımı ve montaj taleplerinizi deneyimli servis ekipleriyle yerinde yapmaktadır.


Kombi Tamiri


Kombiler Genleşme tankı, hava akış şalteri, baca, ısı sensörleri, eşanjör, pompa, fan motoru, termostat, kontrol panosu, elektronik anakart, gibi birçok parçaların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu kadar çok parçadan oluşan kombi kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde arızalar olabilir.


Kombi arızalandığında arıza kodları ile size durumu bildirir. Arıza kodları sayesinde kombi arıza sebebini anlayabilirsiniz.


kocaeli Kombi Petek Temizliği


Kombi bakımını ve petek temizliği ılık ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında akla gelmeyebilir, ancak bunlar cihazınızın düzgün çalışmasını sağlamak için en uygun zamandır.


Kombi onarım, bakım ve petek temizliğinin planlanması, kombinin en çok ihtiyacınız olduğunda hazır olmasını sağlamanın en iyi yoludur.


Kombi Bakımı Neden Yaptırmalıyız.


Kombi bakımı her yapılması gereken rutin bir yapılması gereken bir işlemdir. Kombi bakımını her yıl yaptırmamız amaç kombiyi en verimli  şekilde kullanıp hem yakıttan aynı zamanda konforu sağlamaktır. Kombi içerisinde kombiye zarar verebilecek birikintileri  temizlemek ve aşınan parçalarını tespit  edip arızaya neden olmadan önlemi almaktır.

ODA TERMOSTATI KULLANIMI VE ÖZELLİKLERİ

Oda termostatı kullanımı ev içerisindeki ısının kontrol altında tutulmasına yönelik tercih edilmektedir. Kombiye bağlı bulunan termostatın odanın istenen sıcaklığa ulaşması durumunda kendi ayarlamasını yapmasını sağlayan bir işlevi bulunmaktadır. Bunun dışında termostat kullanımının bilinen özellikleri şunlardır:

  • Kullanım şekline bağlı olarak kablolu ve kablosuz termostatlar bulunmaktadır.
  • Oda sıcaklığı olarak belirlenen sıcaklık algılandığında oda termostatı ısı seviyesini düşürmekte ya da yükseltmektedir.
  • Oda sıcaklığı derecelerini günün farklı saatlerine göre değiştirilmesine izin veren bir sistemi bulunmaktadır.
  • Kombi üzerinden sürekli ısı değişimi yapmaya gerek bırakmadan otomatik olarak istenen sıcaklığın ayarlanmasını sağlamaktadır.
  • Kombinin açma- kapama yetkisinin de kullanılmasına izin verilen termostatlar bulunmaktadır.
  • Kullanım şekline bağlı olarak mekanik ve dijital olarak farklılaşmaktadır.

Oda termostatlarının özellikleri kullanılan türüne göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kombinin de bu termostat ile uyumlu çalışabilen bir kombi olması gerekmektedir.

Kablolu ve Kablosuz Oda Termostatlarının Farkları Nelerdir?

Kablolu ya da kablosuz olarak kullanılmakta olan oda termostatlarının farkları, işleyişleri ile ilgili olmaktadır. Oda termostatı özellikleri aynı kalmakla birlikte kablolu olanlar kombiye kablo ile bağlanmakta; kablosuz olanlar ise farklı odalara da taşınabilir nitelikte olmaktadır.

Kablosuz oda termostatlarında isteğe bağlı olarak montaj yapılabildiği gibi seyyar olarak kullanılması da mümkün olmaktadır. Her durumda işlevleri aynı kalmakta, ısı koruma özelliklerini sürdürmektedirler.

Kablolu olarak kullanılan termostatlarda ise kombi ile mutlaka bağlantı kurulması gerekmektedir. Aksi durumda termostatın farklı bir alanda kullanılması mümkün olmamaktadır.

Mekanik Oda Termostatı Nedir?

Oda termostatı nasıl kullanılır sorusunun cevabı, termostatın tipine göre farklılık göstermektedir. Dijital olarak kullanılan modelleri olduğu gibi aynı zamanda genleşmeye bağlı çalışan mekanik oda termostatları da bulunmaktadır.

Mekanik oda termostatının da özellikleri diğer termostatlardan farklı değildir. Ortam sıcaklığının yükselmesi ya da düşmesi, termostatın sensörü tarafından algılanabilmektedir. Algılanan ısıya bağlı olarak kombi dereceleri otomatik olarak ayarlanmaktadır.

Oda termostatlarının seçimleri kombiye göre ya da sizin tercihlerinize göre farklılık göstermektedir. En iyi olan termostat, kombi ile en uyumlu şekilde çalışabilecek termostat olarak bilinmektedir.